Таунс, Тимбъруулвс постигнаха победа със 113-92 над Меджик
AP News | 2024-01-10 | 04:42:33

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Карл-Антъни Таунс отбеляза 23 от своите 28 точки през първото полувреме и Минесота Тимбъруулвс водеше от началото до края във вторник вечер при победа със 113-92 над Орландо Меджик.

Руди Гобер имаше 21 точки и 12 борби, а водещият в Западната конференция Тимбъруулвс (26-10) спечели лесно, въпреки че получи само шест точки и три асистенции от лидера голмайстор Антъни Едуардс.

Мориц Вагнер поведе Меджик (21-16) с 21 точки и седем борби. Джалън Съгс имаше 20 точки и пет борби, а Паоло Банчеро имаше 18 точки при 8 за 22 стрелби.

Таунс направи и петте си удара за 3 точки и завърши с шест борби и пет асистенции.

Едуардс, който влезе в играта със средно 26,8 точки на мач, беше отсъден за третия си фаул в началото на втората четвърт и игра само осем минути през първото полувреме. Той отправи само седем удара и не вкара двуцифрен резултат за първи път този сезон.

Джейдън Макданиелс имаше 15 точки и девет борби за Тимбъруулвс, които стреляха 54% за мача.

Игра без Франц Вагнер и Джо Ингълс (изкълчени глезени), Уендъл Картър младши (коляно) и Гари Харис (разтежение на прасеца), Меджик имаше само 10 налични играчи, включително Маркел Фулц, който игра 13 минути във втория си мач след дълго отсъствие поради контузия на коляното.

Timberwolves отбелязаха първия гол в мача 11 точки и водеше с 33-16 след първата четвърт, в която Гобер вкара 11 точки, а Меджик вкара 6 за 27 (22%).

Таунс поеха контрола по средата на втората четвърт и помогнаха на Минесота да увеличи преднината си до 34 точки в началото на второто полувреме.

Орландо никога не достигаше разлика под 17 през второто полувреме.

Timberwolves: Посетете Бостън в сряда вечер.

Магия: Посетете Маями в петък вечер.